| Code: | CP835 |
| Desc: | A unique round mug comes with rectangle handle with large printing area for your logo and messages. |
| A fully functional gift that is great for office and home use. | |
| Colour: | White |
| Best For: | Use for coffee or tea. Hot and cold drinks |
| Material: | White porcelain |
| Purpose: | Business Gift, Team Building gift |
| Volume: | 360 ml/12 oz |
| Brand: | Microwave and Dishwasher Safe |
| MyMug Malaysia |
| Colour | White |
| Material | White Porcelain |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 9cm |
| Top Width | 9cm |
| Bottom Width | 8.5cm |
| Volume | 12oz (360ml) |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |