| Material: | White porcelain |
| Desc: | This 300ml/ 10oz mug is sized just right for sipping coffee! |
| Suitable for informal gathering of family, friends and acquaintances to enjoy a casual time together with their favorite drinks! Its soothing ivory exterior with a customized design match will transform it into a delightful gift or an unforgetable souvenir | |
| Colour: | Ivory |
| Volume: | 300ml/ 10 oz |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Code: | CP833 |
| Desc: | This 300ml/ 10oz mug is sized just right for sipping coffee! |
| Its sturdy C-handle allows a good grip. The smooth ivory exterior easily blends in with any existing coffee mugs you own while still looking crisp and modern. | |
| Colour: | Ivory |
| Best For: | Coffee or tea, Hot and cold drinks, |
| Material: | White porcelain |
| Purpose: | ▪ Daily or Casual Use ▪ Café or Restaurant Mug ▪ Promo Mug, Campaign Mug E.g. Save Elephant Campaign, Coffee Campaign |
| Volume: | 300ml/ 10 oz |
| Care: | Microwave and Dishwasher Safe |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | Ivory |
| Material | White Porcelain |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 8.4cm |
| Top Width | 8.5cm |
| Bottom Width | 6.4cm |
| Volume | 300ml/ 10oz |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
There are no reviews yet.