| Material: | Stoneware |
| Desc: | 2 Tone Color Mug. New Trend of Color. Suitable Capacity for Coffeemates. |
| Exceptionally exclusive as a gift for every occasion. Beautifully matched handle & color for a valentine gift set | |
| Colour: | Mulberry Purple/White |
| Volume: | 390 ml/ 13 oz |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Code: | CP832N Mulberry Purple/White |
| Desc: | The surface is glossy and smooth, shining under bright light. |
| Exceptionally exclusive as a gift for every occasion. Beautifully shaped handle with a matching color for a valentine gift set | |
| Colour: | Mulberry Purple/White |
| Best For: | Serving refreshing tea, coffee or drinks |
| Material: | Stoneware |
| Purpose: | Business or Appreciation Gift, Valentine gift set, Commercial Promo Mug or Mug Set |
| Volume: | 390 ml/ 13 oz |
| Care: | Microwave and Dishwasher Safe |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | Purple |
| Material | Stoneware |
| Brand | Mymug Malaysia |
| Height | 11.2 cm |
| Top Width | 9.1 cm |
| Bottom Width | 5.7 cm |
| Volume | 13oz / 390ml |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |