| Code: | CP819N |
| Desc: | Oversized Big Mug with pyramid shape. Easy to wash. Big handle to compliment its size. |
| Colour: | White |
| Best For: | Door Gifts or corporate events |
| Material: | Porcelain |
| Purpose: | Beer Party Gift, OKTOBERFEST CAMPAIGN, CRUISE LAUNCH CAMPAIGN |
| Volume: | 630 ml/21 oz |
| Care: | Microwave and Dishwasher Safe |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | White |
| Material | Porcelain |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 12.7cm |
| Top Width | 9cm |
| Bottom Width | 12cm |
| Volume | 21oz (630ml) |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |